Operatorem usługi Premium SMS jest:

odzyskiwanie i kasowanie danych - płatność SMS

NADPISYWANIE DANYCH

Aby zobrazować mechanizm kasowania danych posłużmy się pewną analogią. Każdy dysk, dyskietka czy karta pamięci jest jak gruba księga ze spisem treści na początku oraz samej treści - przykład ten jest bardzo dużym uproszczeniem - w istocie systemy plików są bardzo skomplikowanymi strukturami. Komputer pokazuje zawartość dysku na podstawie tego co znajduje się w ww. spisie treści.

Usuwanie danych przez użytkownika w dużym uproszczeniu odbywa się następująco:
Użytkownik przeciąga plik X do kosza i opróżnia kosz. Co wtedy robi komputer (system)?
System wpisuje do spisu treści informację, że plik X został usunięty. I to wszystko.
Przy następnym odczycie spisu treści komputer sądzi, że plik X został usunięty i nie pokazuje go już więcej użytkownikowi. Teoretycznie go nie ma. Natomiast sam plik X ma się nie najgorzej - jest sobie gdzieś w środku tej grubej księgi. I będzie tam siedział do momentu, aż system nadpisze jego fragment lub całość danymi z innych plików. Dopiero wtedy możemy mówić o całkowitym (bezpowrotnym) zniszczeniu danych.Genezą całej tej procedury jest specyfika konstrukcji samego nośnika. Już w momencie, gdy opuszcza on bramę fabryki, jest fizycznie sformowany. Posiada on miliony lub miliardy komórek pamięci, które wykazują już stan logiczny (0 lub 1). I to jest fakt niezmienny. Możemy jedynie zmieniać 0 na 1 lub odwrotnie - nic więcej. Dlatego nie można dosłownie wykasować danych - musielibyśmy fizycznie zniszczyć sam nośnik.

Cały proces bezpowrotnego usuwania danych X polega nie tylko na wymazaniu informacji o nich w spisie treści. Polega on przede wszystkim na nadpisaniu jakimikolwiek innymi danymi każdej z komórek pamięci, które pierwotne zajmowały dane X.

Pamiętaj! Danych fizycznie nadpisanych odzyskać nie można! Zmiana stanu logicznego domen magnetycznych lub stanu logicznego komórek pamięci jest procesem nieodwracalnym!

Wszystkich chętnych do bezpowrotnego usunięcia danych zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Zachęcamy też do skorzystania z bezpiecznego i szybkiego kasowania danych on-line za pomocą naszego produktu DataMax Killer.

Copyright DataMax Recovery © 2008 - 2024 | Mapa strony
Engined by Indingo