Operatorem usługi Premium SMS jest:

odzyskiwanie i kasowanie danych - płatność SMS

PYTANIA I ODPOWIEDZI (F.A.Q)

Poniżej umieściliśmy pytania i odpowiedzi, które zadajecie Państwo najczęściej. Mamy nadzieję, że w jakiejś mierze pozwolą one na rozwianie Państwa problemów. W razie dodatkowych pytań służymy pomocą drogą elektroniczną lub telefoniczną - aby się skontaktować kliknij tutaj.

 

Nieodwracalne usuwanie danych - co to jest?

Jest to specyficzny proces usuwania danych, w wyniku którego usunięte dane zostają definitywnie zniszczone i nie ma możliwości ich fizycznego odzyskania. W praktyce oznacza to, że nikt już nie będzie w stanie odzyskać usuniętych w ten sposób danych. Dane usunięte w sposób normalny (oczyszczenie kosza, format dysku czy użycie klawisza "delete") w większości przypadków można odzyskać.


Jakie jest zastosowanie programu DataMax Killer?

Jest to narzędzie, które prawidłowo używane może zagwarantować bezpieczeństwo związane z brakiem możliwości odczytania usuniętych danych przez osoby niepowołane. Tego typu przypadek może mieć miejsce np. przy kradzieży komputera lub dysku, zdania komputera służbowego lub dalszej odsprzedaży nośnika.


Dla kogo jest ten program - komu może być potrzebny?

Usługa jest skierowana do osób pracujących na danych, które podczas usuwania powinny zostać definitywnie zniszczone. Użycie DataMax Killer daje pewność, że usuniętych danych nie można już będzie odzyskać.

Grupa potencjalnych użytkowników jest bardzo szeroka: począwszy od Urzędów Administracji Państwowej (różnych szczebli), poprzez kancelarie adwokackie, banki, instytucje finansowe, zarządy firm czy na zwykłym użytkowniku domowym kończąc - np. podczas odsprzedaży dysku lub oddania komputera do serwisu. O politykach nie musimy wspominać...


Jak działa DataMax Killer?

Program niszczy dane nadpisując je droga programową. Proces ten może być przeprowadzony z dokładnością do klastra lub sektora. Ilość i jakość przebiegów nadpisujących może być dowolnie zdefiniowana przez użytkownika.


Co gwarantuje, że nadpisywanie danych jest procesem nieodwracalnym??

Najlepszym gwarantem są prawa fizyki. Przywrócenie poprzednich wartości stanów logicznych domen magnetycznych lub stanów logicznych pamięci półprzewodnikowych jest procesem samoistnie niemożliwym. Jest to fizycznie niewykonalne i wynika z samej konstrukcji stosowanych nośników. Dlatego po przeprowadzeniu nawet jednokrotnego przebiegu nadpisywania, danych nie można odzyskać.


Jaka jest różnica pomiędzy nieodwracalnym usuwaniem danych z dokładnością do sektora lub klastra?

Przy nadpisywaniu z dokładnością co do klastra, dane w ostatniej jednostce logicznej zostają zniszczone całkowicie, włącznie z sektorami (tzw. slack space) niezajmowanymi przez usuwany przez nas plik.

W przypadku usuwanie danych z dokładnością co do sektora, obszar slack space nie zostanie nadpisany (zniszczeniu ulegną tylko sektory do których adresuje plik, który chcemy zniszczyć.


Czy oprócz usuwania danych DataMax Killer posiada inne funkcje?

Tak. Aplikacja pozwala na czyszczenie wolnej przestrzeni dysku. Polega ona na definitywnym zniszczeniu danych, których już nie widzimy a które zostały wcześniej usunięte normalnym sposobem. Można to zrobić z dokładnością do klastra lub sektora (podobnie jak w przypadku usuwania danych). Należy pamiętać, że w tym przypadku relacja będzie odwrotna, tzn. czyszczenie z dokładnością do sektora będzie dokładniejsze.


Jaka jest różnica pomiędzy DataMax Killer w wersji pełnej a w wersji SMS?

Wersja SMS przeznaczona jest dla osób potrzebujących jednorazowo szybko pozbyć się poufnych czy niewygodnych danych. Aktywacja jest wykonywana jednorazowo przez Internet po wysłaniu i zwrotnym otrzymaniu kodu SMS-owego. Czas działania takiej usługi to 24h od momentu pierwszego użycia. W tym czasie można usuwać i czyścić dowolne ilości nośników i/lub danych. W tej wersji (SMS) program spełnia zadanie bardziej doraźnego programu narzędziowego. Głównym obszarem roboczym programu jest nieodwracalne niszczenie danych w koszu oraz opcje dostępne w panelu narzędziowym (usuwanie plików, katalogów, czyszczenie partycji czy całych dysków, itp.). Cena SMS - tylko 19 PLN netto.

Wersje pełną proponujemy osobom, które na co dzień pracują przy tajnych lub poufnych danych. W tej wersji program posiada licencję do ciągłego używania. Ponadto jest on wzbogacony o funkcję nieodwracalnego kasowania danych z poziomu menu aktywowanego prawym klawiszem myszki. Cena - 179 PLN netto.

Przy zamówieniach większej ilości licencji stanowiskowych oferujemy atrakcyjne rabaty oraz dostosowanie (customize) do indywidualnych potrzeb zamawiającego (np. dedykowane obszary robocze, logo klienta, itp.).


Czy za pomocą Internetu pobierane są jakiekolwiek dane z mojego komputera?

Połączenie internetowe jest niezbędne tylko do jednorazowego aktywowania programu i weryfikacji legalności programu. Jakiekolwiek inne dane nie są przez program gromadzone ani też gdziekolwiek przesyłane.Copyright DataMax Recovery © 2008 - 2022 | Mapa strony
Engined by Indingo